Програма

Моя мета – це надійне сьогодення та щасливе майбутнє Білої Церкви – міста, комфортного для життя, в якому зручно працювати, навчатися, відпочивати та проводити час всім мешканцям і гостям.

Задля цього необхідно розробити та впровадити 7 напрямків стратегічного розвитку міста, які можуть дати значний поштовх для розвитку різних сфер життя мешканців, інфраструктури та галузей господарства. На базі цих напрямків підготовлено ряд програм і проектів, які знаходяться на різних етапах їх втілення.

Я впевнений, що разом, «Шляхом дій, а не слів», ми зробимо наше рідне місто чистим, зеленим, комфортним, перспективним і туристично привабливим.

 Програма
Біла Церква 2010-2015
«Шляхом дій, а не слів»

• «Зелене місто» - пріоритет збереженню чистої води і повітря, затишних парків.

• «Чисте місто» - пріоритет проблемі збирання та вивезення сміття; чистий двір.

• «Комфортне місто» - пріоритет комфортного життя мешканців, якісного надання житлово-комунальних послуг; робота транспортної інфраструктури.

• «Перспективне місто» - пріоритет стратегічного сталого розвитку, підтримки підприємництва і створення робочих місць та ефективної інвестиційної політики.

• «Здорове місто» - пріоритет здоров’я мешканців міста; покращення надання якісних медичних послуг; сучасне медичне обладнання.

• «Турботливе місто» - пріоритет соціальної політики; допомога та захист осіб літнього віку, інвалідів, багатодітних сімей, інших незахищених верств населення міста.

• «Туристичне місто» - пріоритет розвитку туристичного комплексу та інфраструктури.


Зелене місто




Біла Церква - чисте і зелене місто. Для цього потрібно: збереження джерел, чиста вода і повітря, затишні парки. Екологія міста стане предметом щомісячного моніторингу фахівців та громадського
контролю.




Кожна свідома людина повинна прагнути залишити своїм нащадкам здорову, зелену, екологічно чисту планету. Ми всі – частинка природи, тому збереження її первозданної краси заради прийдешніх поколінь є нашим святим обов’язком. Головним пріоритетом діяльності влади повинні бути охорона довкілля та раціональне використання природних ресурсів.

Річка Рось – окраса Білої Церкви, тож її систематична розчистка є першочерговим завданням на найближчі 5 років, а внаслідок очисних робіт річка Протока та струмок Сухоярськи не будуть підтоплювати приватний сектор міста.

Зробити місто зеленим, квітучим, привабливим допоможе облаштування нових квітників та клумб, зупинок громадського транспорту, куточків відпочинку, турнікетів. Усе це планується реалізувати протягом 2010-2015 рр. Уже сьогодні міська влада розробила відповідні макети клумб та квітників.

«Острів Дитинства» – чудове місце для відпочинку та оздоровлення. Проект землеустрою цієї зони також розроблено, та проходить етап узгодження з відповідними службами й установами. Термін будівництва - 2011-2013 рр.

Серед проектів із благоустрою територій громадського призначення в місті буде реалізовано реконструкцію Торгової площі, Парку відпочинку ім. Т.Г. Шевченка, набережної території лівого берега р. Рось.

Покращення екологічного стану рекреаційної зони, побудова пішохідного мосту до Острова, розміщення куточків відпочинку, скейт-парку, скульптурних ансамблів, атракціонів – усе це дасть змогу білоцерківцям із насолодою проводити свій вільний час.

Чисте місто




Біла Церква – мальовниче місто. Для збереження його краси необхідна якісна робота комунальних служб міста. Особлива увага приділятиметься проблемам прибирання вулиць, збирання та вивезення сміття.




За останні роки кількість відходів та сміття значно збільшилася, тим самим забруднюючи довкілля. Запровадження на всій території міста роздільного збору сміття із установленням сучасних контейнерів та будівництво сміттєпереробного заводу (потужність - 150 тис. тонн) для утилізації
твердих побутових відходів вирішать цю проблему протягом 2011-2015 рр.

Із метою мінімізації негативного впливу на довкілля, починаючи з 2013 року, поетапно (після часткового закриття сміттєзвалища) буде проведено рекультивацію полігону ТПВ, відповідно до затвердженого проекту, та будівництво сортувальної дільниці, що дозволить видобувати газ.
У майбутніх планах міста також забезпечення жителів Білої Церкви чистою питною водою за рахунок встановлення бюветів та поодиноких артезіанських свердловин.

Розшириться дія та продовжиться фінансування комунальної установи «Інспекція з благоустрою м. Біла Церква», основним завданням якої є і буде контроль та запобігання правопорушень у сфері благоустрою міста.



Комфортне місто








Для комфортного проживання у Білій Церкві необхідно забезпечити жителів міста гарячою водою і теплом, створити належні умови для праці й відпочинку, забезпечити правопорядок, розвивати транспортну інфраструктуру.




Сфера житлового господарства
Для забезпечення надання якісних житлово-комунальних послуг та ефективного використання ресурсів необхідно продовжити роботу із запровадження нових форм управління житловим фондом. Буде здійснено поступове реформування житлово-комунальної сфери із залученням інвестицій у комунальне господарство міста. Серед перших кроків у цьому напрямку - сприяння створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, залучення для управління будинками управлінських компаній, створення єдиного розрахункового центру та запровадження побудинкового обліку витрат. Для цього планується збільшити обсяги фінансування на капітальний ремонт житлового фонду (покрівлі, шви, балкони і т.д.) з наступним створенням ОСББ; провести реконструкцію ліфтів (близько 378 одиниць), обладнати всі будинки будинковими засобами обліку тепла холодної
та гарячої води тощо.

Теплопостачання
Відповідно до затвердженої міською радою програми «Енергоефективність та енергозбереження міста Біла Церква на 2008-2011 роки» і затвердженого «Генерального плану перспективного розвитку системи теплопостачання м. Біла Церква», заплановано поступове впровадження енергозберігаючих заходів та реконструкцію систем теплопостачання.
Для цього планується будівництво модульних котелень із влаштуванням опалювальної системи ДЮСШ «Олімп» та ДЮСШ № 1, здійснення переобладнання системи центрального теплопостачання від котельні по вул. Чуйкова, 23, модернізація котельні по вул. Перемоги, 123, модернізація і реконструкція інших теплових мереж та індивідуальних теплових пунктів згідно з програмами.

Водопостачання
Відповідно до затвердженої програми Реформування і розвиток водопровідно-каналізаційного господарства м. Біла Церква «Вода питна» на 2006-2020 роки, буде продовжено впровадження енергозберігаючих технологій і обладнання для скорочення питомих витрат енергетичних і матеріальних ресурсів та покращення якості води.

Серед першочергових заходів – реконструкція насосних станцій із заміною насосного обладнання, реконструкція водоочисних споруд (станція перекачки стоків №1, станція першого підйому водоочисних споруд).

Транспортне господарство, дороги
Ключовим пріоритетом у сфері покращення транспортного сполучення буде вдосконалення схеми транспортних маршрутів із врахуванням інтересів мешканців міста. Для цього планується поступова заміна фізично зношених тролейбусів сучасним рухомим складом у кількості 20 од., у тому числі 2 тролейбуси будуть пристосовані для проїзду пасажирів з особливими потребами; збільшення протяжності мережі тролейбусних ліній на 10 км шляхом побудови тролейбусних ліній: масив Піщаний - масив Таращанський (2013 р.), площа Перемоги - Гайок (2014 р.). Планується також забезпечити кожний міський автобусний маршрут транспортним засобом, пристосованим для проїзду громадян з особливими потребами. Для контролю за якістю перевезень та обслуговування пасажирів буде відкрито «гарячу лінію».

Продовжуватимуться роботи із капітального та поточного ремонту дорожнього покриття вулиць; реконструкція тротуарів, внутрішньобудинкових проїздів буде також першочерговим завданням місцевої влади.

Перспективне місто




Новий підхід до стратегії перспективного розвитку та ефективні інвестиції допоможуть сталому розвитку


Білої Церкви. Комфортні умови роботи сприятимуть залученню фахівців і технологій для розвитку всіх сфер життєдіяльності території. Впровадження концепцій розвитку та структурних змін міста для комфортного і зручного життя.





У міста нема майбутнього, якщо в нього немає перспективи. Задля цього повинні створюватися нові робочі місця, будуватися житло, залучатися інвестиції, відкриватися нові підприємства, школи, дитячі садки.

Головним завданням влади повинна стати ефективна економічна, інвестиційна політика міста, створення сприятливого бізнес-клімату.

Проведення бізнес-форумів та направлення максимуму зусиль для залучення інвесторів, які здатні заснувати екологічно чисті виробництва, створити нові робочі місця та забезпечити надходження коштів у бюджет міста – будуть пріоритетним завданням місцевої влади та міського голови.

На сьогоднішній день місцевою владою вже проведені переговори із залучення інвестицій у місто і заплановано багато інвестиційних проектів, серед яких - завод із виробництва медпрепаратів «Біофарма» - 2 тис. робочих місць; виробництво харчових продуктів швидкого приготування «Маревен Фуд Україна» - понад 600 робочих місць, 30 млн дол. інвестицій.

Підприємства та організації, які займаються розробкою та просуванням нових технологій, що підвищують конкурентноздатність виготовленої ними продукції, також отримають підтримку з боку влади.

Сьогодні міському господарству не вистачає професійних кадрів. Підтримка підготовки спеціалістів для малого та середнього бізнесу, підтримка організацій всіх форм власності, які сприяють навчанню професіям, створенню і пошуку нових робочих місць для жителів Білої Церкви ще
одне завдання, яке буде вирішувати міська влада.

Молодіжна політика
Розвиток міста неможливий без залучення молодого покоління. Влада повинна докласти максимум зусиль, щоб молодь бажала залишитися жити в Білій Церкві, щоб молоді люди бачили свою перспективу і відчували підтримку місцевої влади у різних сферах свого життя.

Основними кроками місцевої влади в підтримці молоді міста будуть:
1. Надання матеріальної допомоги з бюджету міста кожній білоцерківській сім’ї, в якій народяться другі та наступні діти або одночасно двоє та більше дітей.
2. Забезпечення соціального супроводу кризових сімей з одночасним наданням матеріальної допомоги в розмірі не менше 500 грн.
3. Відновлення з 2012 року дії міської програми забезпечення молоді житлом (ввести в дію 15,8 тис. кв. м житла).
4. Реалізація та відновлення дії міських програм:
- Кредитування молодіжного будівництва;
- Профілактика поширення наркоманії та СНІДу;
- Оздоровлення та відпочинок дітей та молоді.
5. Реалізація інвестиційного проекту – «Міський молодіжний центр».
6. Підтримка молодіжних та дитячих громадських організацій через щорічний конкурс програм – проектів із фінансовим фондом не менше 50 тис. грн.
7. Продовження дії програми «Стипендії міського голови кращим студентам міста» (в обсязі 20 стипендій по 300 грн.)
8. Відкриття нових дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання в районі вул. П.Запорожця та на Піщаному масиві.

Освіта
Якісна освіта - це запорука успіху наших дітей у майбутньому. Якісна освіта сприяє підготовці високопрофесійного кадрового резерву міста, майбутньої еліти Білої Церкви, її культурної складової, яка буде працювати для розвитку нашого міста, робити його перспективним, успішним та сучасним.
У цьому напрямку виконана значна робота, але попереду нові завдання:
1. Завершення будівництва школи по вул. Зеленій.
2. Спорудження дошкільного навчального закладу на 220 місць на Таращанському масиві (проведено тендер та розпочато будівництво).
3. Розробка проектно-кошторисної документації для будівництва навчально-виховних комплексів (школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок) на Піщаному масиві та в районі колишнього 3-го військового майданчика (по 360 місць кожний).
4. Добудова Державного ліцею та їдалень у Гімназії № 2 і ЗОШ № 18.
5. Подальша комп’ютеризація загальноосвітніх закладів та створення кабінетів для запровадження інформаційно-комунікаційних технологій.
6. Закріплення земельних ділянок за актами постійного землекористування для закладів освіти.
Головним завданням відділу будівництва та архітектури міста є завершення робіт із затвердження меж Білої Церкви. Для цього буде розроблено (відкориговано) Генеральний план міста з урахуванням його перспективного соціально-економічного розвитку, розроблено та затверджено правила забудови м. Біла Церква.

Здорове місто





Здоров’я – це найцінніший скарб будь-якої людини, тому міська влада з великою відповідальністю ставиться до питань покращення медичного обслуговування мешканців м. Біла Церква.






Із метою поліпшення обслуговування населення міста необхідно і надалі проводити модернізацію існуючих закладів охорони здоров’я, купувати сучасне медичне обладнання і будувати нові лікарні та центри.

Буде проведено реконструкцію лабораторно-діагностичного корпусу міської дитячої поліклініки та оснащено меблями і сучасним медичним обладнанням рентген-кабінет, лабораторію, фізкабінет.

У Гайку заплановано відкрити амбулаторію загальної практики – сімейної медицини та укомплектувати її всім необхідним обладнанням, на масиві Леваневського - центр первинної медико-санітарної допомоги.

Міська влада буде клопотати перед обласною державною адміністрацією про винесення за межі міста КЗ КОР «Протитуберкульозний диспансер».

Серед головних завдань управління здоров’я на 2001-2015 рр. будуть:
1. Добудувати мельцеровські бокси в територіальному медичному об’єднанні.
2. Придбати сучасний кисневий концентратор для міської лікарні №2 та пологового будинку.
3. Закінчити добудову масандрового даху в дитячій стоматологічній поліклініці.
4. Відкрити діабетичний центр у структурі міської лікарні №2, доукомплектувати відділення гемодіалізу необхідними 6-ма штучними нирками та провести реконструкцію приймальних відділень.
5. Провести реконструкцію поліклініки та приймальних відділень міської лікарні №1 (капремонт).
6. Будівництво водолікарні (розробка проекту – 2011 р., будівництво – 2012 р.).
7. Реконструкція нежитлових вільних приміщень дитячої поліклініки під відомчий гуртожиток.

Фізкультура і спорт
Молоді спортсмени – це еліта та гордість нашого міста, тому влада завжди буде допомагати спорту, щорічно виділятиме квартири кращим спортсменам міста, буде підвищено розмір стипендій та започатковано 5 стипендій міського голови для кращих вихованців ДЮСШ.

Для підтримки ініціатив талановитої молоді, розвитку масового спорту і культурного розвитку заплановано закінчити будівництво спорт ядра на масиві Піщаний, яке включатиме в себе адмінбудівлю з трибунами на 840 посадкових місць, стадіон, спортивні майданчики, бігові доріжки; побудувати скейт-парк; започаткувати проведення навчання з плавання учнів 3-5 класів ЗОШ міста.

В майбутніх планах міста - провести капітальний ремонт усіх ДЮСШ міста, оснастивши їх сучасним обладнанням, щорічно проводити капітальний ремонт 10 спортивних майданчиків, щороку будувати 2 спортивні багатофункціональні майданчики, встановлювати 2 тренажерні антивандальні майданчики.

Місцевою владою буде вирішуватися питання про залучення державних коштів для будівництва в місті палацу спорту.

Турботливе місто


Милосердя – головна ознака повноцінного суспільства. Малозабезпечені верстви населення та люди з обмеженими можливостями потребують постійної уваги оточуючих.










Надання соціальної допомоги незахищеним верствам населення (пільги, субсидії, адресна допомога тощо), максимальна увага до проблем пенсіонерів, соціальна допомога пенсіонерам, інвалідам, дітям війни, ветеранам великої вітчизняної війни і т.д. – залишаються пріоритетними завданнями для міської влади.

Безперешкодний доступ до всієї інфраструктури міста: пониження бордюрів, встановлення пандусів та поручнів для вільного пересування по місту, розширення мережі соціального таксі – це кроки назустріч тим білоцерківцям, які мають обмежені фізичні можливості.

Для одиноких непрацездатних людей похилого віку на виділеній земельній ділянці в районі вул. Гризодубової буде побудовано будинок для стаціонарного проживання.

Міська програма «Турбота» - дієва допомога найбільш уразливим верствам населення (інвалідам, малозабезпеченим пенсіонерам, багатодітним, дітям-сиротам), а також громадянам, які тимчасово потрапили у непередбачені ситуації (довготривала хвороба, стихійне лихо тощо). Її фінансування поступово збільшиться у декілька разів.

І надалі буде продовжено роботу «Комітету доступності» з метою вирішення першочергових проблем
людей з особливими потребами; пільгові категорії громадян будуть забезпечені основними домашніми телефонами; заплановано придбання 2-х тролейбусів із пониженою платформою.

Туристичне місто


Відродження іміджу та історичної спадщини міста та його туристичного потенціалу.
Широкі можливості для відпочинку та туризму гостей і жителів міста. Цілорічний туристичний центр із гідним рівнем обслуговування, якістю життя і високою культурою громадян.







Для розширення туристичного потенціалу міста необхідні: розвиток готельної інфраструктури широкого спектра і європейського рівня, підтримка підприємництва, яке розвиває туристичні можливості Білої Церкви, що покращують репутацію та імідж міста.

Також важливим завданням є охорона культурного спадку міста та захист історичного центру.
Пріоритетним напрямком для розвитку туристичного потенціалу має стати залучення інвестицій та компаній для розвитку туристичних можливостей міста, в першу чергу з України, а також закордонних інвесторів, розробка проектів будування рекреаційно-розважальних і спортивно-оздоровчих комплексів.

Серед заходів у цій галузі необхідно організувати щорічний міжнародний ярмарок майстрів ужитково-прикладного мистецтва до Дня незалежності (БРУМ чи «Острів Дитинства»), започаткувати міжнародний фестиваль мистецтв міст-побратимів із залученням посольств країн-учасниць.

Спільно з посольством Польщі започаткувати міжнародний конкурс ім. Ф.Шопена та розробити й запровадити програму «Біла Церква – перлина Київщини» до Євро-2012. Для створення образу міста як сучасного туристичного центру необхідний розвиток туристичних можливостей, інфраструктури, маршрутів.

В майбутніх планах міста - відкрити картинну галерею, завершити реставрацію краєзнавчого музею, завершити реконструкцію парку Слави, передати ПК «Росава» до обласної комунальної власності з метою створення обласного центру культури.

Моя команда з максимальною відданістю та ефективністю буде намагатись втілювати програми і проекти для сталого розвитку міста і покращення умов життя його мешканців.

Результатами моєї праці будуть: конкретні справи, інвестиції, робочі місця, нові технології для розвитку міста і добробут кожного його жителя.